ROCKOWANIA 2018
PÓŁFINALIŚCI

ZESPOŁY ZAKWALIFKOWANE DOFINAŁU ROCKOWAŃ 2016 (kolejność alfabetyczna):

ALU BAMBU PIKCZU (Białystok)
crossover

Formacja powstała w marcu 2015 roku w Białymstoku. Gatunek swojej muzyki członkowie grupy określają jako crossover, ponieważ nie są przywiązani do jednego stylu. Fascynują ich zarówno stare, dobre, analogowe brzmienia, jak i korzystanie z nowoczesnej elektroniki. Muzyke i teksty pisze Ula Kisiel- Pańko, do niektórych swoich rapowanych partii tkesty pisze równiez Przemek „Praktis” Sieńko.

Ula Kisiel-Pańko – wokal, piano, elektronika, instrumenty perkusyjne, ewi
Przemek Sieńko – slam, telefon, głos
Maciej Samluk – gitary, wokal
Paweł Dukato – realizacja dźwięku, głos
Mateusz Kaczyński – bas
Kuba Kisiel – perkusja, perkusja elektryczna, elektronika, wokal

 

LUPA (Białystok)
rock 

Zespół powstał we wrześniu 2014 roku z inicjatywy Łukasza Wasilewskiego i Patryka Łuczyńskiego, którzy wspólnie stworzyli i nagrali muzykę na pierwszy album, chociaż pod szyldem Lupa już wcześniej zajmowali się tworzeniem muzyki. Po zakończeniu nagrań obaj postanowili, że ożywią płytę pełnym składem zespołu. Muzycy szybko odnaleźli się w gotowym materiale, a nawet ulepszyli go o własne interpretacje. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem.

Łukasz Wasilewski – wokal
Patryk Łuczyński – gitara
Micha Mazur – gitara
Patryk Dziekoński – instrumenty klawiszowe, wokal
Marcin Klimuk – bas
Filip Babicki – perkusja

 

NO LOGO (Sejny)
reggae, funky, alternatywa, rock, rap, etno

Zespół istnieje od 2009 roku i na koncertach daje mnóstwo pozytywnej energii. Do tej pory ma zarejestrowanych kilka utworów w postaci płyty demo. W jednym z nich („Hańczy”) głosu i serca użyczyła wokalistka Maria Sadowska. Utwory No Logo są emitowane na antenach stacji radiowych – m.in. Kampus, Radia Białystok, Radia Wnet czy Radia 5. Grupa zdobyła wyróżnienie w I Mazurskich Turnieju Muzycznym Pisz 2011.

 Adrian Łabanowski – wokal
Tomasz Łabanowski – gitara, wokal
Robert Grygutis – bas
Marcin Namiotkiewicz – djebme, didgeridoo
Kamil Burzyński – perkusjonalia, wokal
Marcin Karłowicz – perkusja, wokal

 

OSTROV (Białystok)
hard rock, punk, metal

Zespół istnieje od 2014 roku. Ma za sobą ponad 30 koncertów, występował z takimi grupami jak Coma, Luxtorepeda, Kabanos czy Acid Drinkers. Grał na wielu festiwlaach, m.in. na Basowiszczach, Juwenaliach w Białymstoku, jest zwycięzcą festiwalu Barabany 2015.

Andrzej Popławski – wokal
Rafał Mikiewicz – gitara
Łukasz Andruszkiewicz – gitara
Błażej Kasprzak – bas
Adam Galewski – perkusja

 

OTHERMIND (Białystok / Hajnówka)
metal

Zespół powstał w 2003 roku z inicjatywy Maćka Bietkała i Przemka Gereluka. Skład uzupełnił bębnista Bartek Dudziński, który zajął się wokalem. Pierwszy koncert zagrali jako trio. Następnym krokiem było zwerbowanie na wokal Konrada Kitlasa z Neuropathii. Na przestrzeni lat skład ulegał ciągłym zmianom i obecnie liczy pięć osób.

Łukasz Sikorski – wokal
Przemysław Gereluk – gitara
Michał Pęza – gitara
Paweł Saczko – bas
Rafał Lewkowicz – perkusja

 

STAY AWAY (Białystok)
rock

Zespół powstał w 2013 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzili: Krzysztof Murawski (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe)), Bartosz Gwacki (gitara basowa), Wojciech Sosiński (perkusja). Muzycy wywodzą się z dobrze znanych formacji białostockiej sceny muzycznej, takich jak Complane, Drapped Fel, Crash, Collos. W 2016 nastapiła zmiana perkusisty: miejsce Wojciecha Sosińskiego zajął Jakub Kwaśniewski (Zero 85, ex Paniszment). W tym składzie Stay Away wchodzi do studia, żeby nagrac swój debiutancki album, którego premiera przewidziana jest na drugą połowę 2016 r. Muzyka zespoł ułączy w sobie szacunek do korzeni rocka, alternatywnego rocka progresywnego, w oparciu o polski tekst i zapamiętywalną linię melodyczną.

Krzysztof Murawski – wokal, gitara
Bartosz Gwacki – bas
Jakub Kwaśniewski – perkusja

 

THE BL BLUES BAND
blues, rock

Zespół o sobie: „Nieszablonowy zespół bluesowy o usposobieniu łagodnym, zywo reagujący na zjawiska dźwiekowe, pozostający w nieustannym jam session od czerwca 2011 r. Poszukujemy ukojenia bólu duszy w takich gatunkach muzycznych jak blues, country, rock&roll, reggae, funky. Nie stronimy od własnej twórczości i takową też posiadamy. Uczestniczymy w prywatnym projekcie ozywiania miasta Łomża pod patronatem własnym i Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży”.

Mariusz Brzostowski – wokal, gitara
Jan Górski – gitara
Paweł Podeszwik – instrumenty klawiszowe
Bartłomiej Leszczyńki – bas
Marcin Bienias – perkusja

 

 

 

 

[ powrót ]
Odwiedź nas!
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać nowe informacje