ROCKOWANIA 2018
ARCHIWUM

------------------------------------------------------

 W Spodkach odbył się finał Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2017”! O główną nagrodę, czyli 5000 zł, walczyły Bifrost, Gypsy Caravan, MadBee, Mniej Więcej, Mów, Projekcja oraz zespół wyłoniony w głosowaniu internetowym: Madame Delirium. Jury w składzie: Cezary Mielko (przewodniczący, dyrektor WOAK), Marek Piekarczyk (gość specjalny finału) oraz Marcin Kozłowski (Polskie Radio Białystok) przyznało 1 nagrodę (5000 zł) zespołowi Gypsy Caravan, 2. nagrodę (2500 zł) - MadBee, a 3. nagrodę (1000 zł) - grupie Bifrost. Nagroda specjalna Polskiego Radia Bialystok, czyli koncert live na antenie, powędrowała do MadBee. 

------------------------------------------------------

 Zapraszamy na finał Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2017”! O główną nagrodę, czyli 5000 zł, powalczą Bifrost, Gypsy Caravan, MadBee, Mniej Więcej, Mów, Projekcja oraz zespół wyłoniony w głosowaniu internetowym: Madame Delirium. 

Przesłuchania rozpoczną się o godz. 15.00. Po części konkursowej, o godz. 19.00, na scenę wejdą goście specjalni: HellHaven, Stay Away (zwycięzca poprzedniej edycji Rockowań) oraz gwiazda wieczoru: Marek Piekarczyk. Wstęp na przesłuchania jest bezpłatny, a bilety na część koncertową (od godz. 19.00), w cenie 25 zł (przedsprzedaż) oraz 35 zł (w dniu imprezy) można kupić w obu siedzibach WOAK: przy ul. Kilińskiego 8 i św. Rocha 14.

Marek Piekarczyk  – wokalista, autor tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio-wideo w Polsce i w innych krajach świata. Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech. Od roku 2002 śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. Podczas finału Rockowań wystąpi ze swoim projektem „Marek Piekarczyk Akustycznie”. 

 --------------------------------------------------------- 

 MadBee, Mów i Bifrost - to kolejni finaliści Rockowań 2017, wyłonieni podczas półfinału w Łomży :) 

Za zdjęcia dziękujemy Marcinowi Kossakowskiemu.

 

--------------------------------------------------------- 

 Mamy pierwszych finalistów Rockowań! W Bielsku Podlaskim do finału jury zakwalifikowało zespoły Gypsy Caravan, Mniej Więcej oraz Projekcja.

Kolejny półfinał odbędzie się w Łomży, 30 września. Tym razem o wejście do finału powalczą: Bifrost, MadBee, Mów, Morning Breath, Święci, Tharsys oraz Waterside. Po przesłuchaniach wystąpi zespół Proletaryat. Wstęp na przesłuchania jest wolny, bilety na koncert Proletaryatu kosztują w przedsprzedaży 20 zł, a w dniu koncertu - 30 zł. Mozna je kupić w łomżyńskim MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 lub w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży.

Kolejność występów w ramach przesłuchań:

godz. 17.00 Waterside
godz. 17.30 Tharsys
godz. 18.00 Święci
godz. 18.30 Morning Breath
godz. 19.00 Bifrost
godz. 19.30 Mów
godz. 20.00 MadBee

Fotoreportaż z półfinału w Bielsku (fot. Joanna Krukowska / WOAK w Białymstoku):

--------------------------------------------------------- 

W najbliższą sobotę, 16 września, o godz. 17:00, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do Bielska Podlaskiego na pierwszy półfinał Rockowań 2017! O wejście do finału powalczą: Grupa z Oz, Gypsy Caravan, Madame Delirium, Mniej Więcej Band, Projekcja, Roki oraz SpookLight. Po przesłuchaniach wystąpi zespół Blue Mahoe.

Miejsce: PUB BLUES, ul. Mickiewicza 73, Bielsk Podlaski
Wstęp na przesłuchania i koncert Blue Mahoe jest bezpłatny.

BLUE MAHOE
Grupa pozytywnie nastawionych do świata ludzi, których połączyła muzyka reggae. Formacja powstała w grudniu 2015 roku w Białymstoku. Sceniczny debiut nastąpił w sierpniu 2016 roku na Festiwalu Puszczy Białowieskiej nad Zalewem Siemianówka, gdzie formacja została ciepło przyjęta przez zgromadzoną publiczność. BLUE MAHOE swoim brzmieniem nawiązuje do prekursorów polskiego reggae z początku lat 80-tych. Wśród inspiracji, muzycy wymieniają takie zespoły jak Izrael, DAAB czy Gadeon Jerubbaal.

---------------------------------------------------------

 Fotoreportaż

Zakończyły się eliminacje powiatowe w ramach II Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2017”. 22 zespoły z całego województwa zaprezentowały się na przesłuchaniach w Białymstoku, Augustowie, Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem. Jury do półfinałów zakwalifikowała 14 zespołów. Są to:

– z eliminacji w Białymstoku: Święci, Mniej Więcej, Madame Delirium, Grupa z Oz, Tharsys, Gypsy Caravan;
– z eliminacji w Augustowie: Jabberwocky, Bifrost, Mów;
– z eliminacji w Siemiatyczach: Morning Breath, Waterside;
– z eliminacji w Wysokiem Mazowieckiem: MadBee, Projekcja, Sedov.

Półfinały odbędą się 16 września w Bielsku Podlaskim oraz 30 września w Łomży. Finał - 15 października w Białymstoku.

---------------------------------------------------------

 Od 26 do 28 maja odbędą się kolejne eliminacje powiatowe w ramach drugiej edycji Rockowań - w Augustowie, Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem!

AUGUSTÓW: 26 MAJA, godz. 18.00, Augustowskie Placówki Kultury, rynek Zygmunta Augusta 9
Amnestia, Jabberwocky, Bifrost, Mów, SpookLights

SIEMIATYCZE: 27 MAJA, godz. 18.00, Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Legionów Piłsudskiego 1
 Dziki Raj, Morning Breath, Waterside

WYSOKIE MAZOWIECKIE: 28 MAJA, godz. 18.00, Miejski Dom Kultury, ul. Ludowa 19
Blue Veins, Daddy Day Care, MadBee, Projekcja, Sedov 

---------------------------------------------------------

Po przesłuchaniach powiatowych w Białymstoku do półfinału zostały zawkalifikowane zespoły: Święci, Mniej Więcej, Madame Delirium, Grupa z Oz, Tharsis oraz Gypsy Caravan. Gratulujemy!

---------------------------------------------------------

 Przed nami eliminacje powiatowe w Białymstoku. Zapraszamy 12 i 13 maja do naszych Spodków. 

Program:

12 maja (piątek), od godz. 18.00:

1. Bobby from Peru
2. Święci
3. Mniej Więcej 
4. Roki​
5. Madame Delirium

13 maja (sobota), od godz. 18.00:

1. Grupa z Oz
2. Rock Minotaur
3. Tharsys
4. GypsyCaravan

-------------------------------------------------------------------

 

TERMINY PRZESŁUCHAŃ POWIATOWYCH

BIAŁYSTOK: 12-13 MAJA, godz. 18.00, Spodki WOAK, św. Rocha 14
Bobby from Peru, Grupa z Oz, Gypsy Caravan, Madame Delirium, Mniej Więcej, Rock Minotaur, Roki, Święci, Tharsys

AUGUSTÓW: 26 MAJA, godz. 18.00, Augustowskie Placówki Kultury, rynek Zygmunta Augusta 9
Amnestia, Jabberwocky, Bifrost, Mów, SpookLights

SIEMIATYCZE: 27 MAJA, godz. 18.00, Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Legionów Piłsudskiego 1
 Dziki Raj, Morning Breath, Waterside

WYSOKIE MAZOWIECKIE: 28 MAJA, godz. 18.00, Miejski Dom Kultury, ul. Ludowa 19
Blue Veins, Daddy Day Care, MadBee, Projekcja, Sedov 

-------------------------------------------------------------------

 

5 kwietnia komisja kwalifikacyjna wybrała zespoły zakwalifkowane do Rockowań 2017. Są to:

1. Amnestia
2. Bifrost
3. Blue Veins
4. Bobby from Peru
5. Cellared
6. Daddy Day Care 
7. DzikiRaj
8. Grupa z Oz
9. Gypsy Caravan
10. Jabberwocky
11. Madame Delirium
12. MadBee
13. Mniej Więcej Band
14. Morning Breath
15. Mów
16. Projekcja
17. Rock Minotaur
18. Roki
19. Sedov
20. SpookLights
21. Święci
22. Tharsys
23. Waterside

Gratulujemy! :) O szczegółach koncertów eliminacyjnych poinformujemy już niedługo!

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

 

„Rockowania 2017” czyli drugi Wojewódzki Przegląd Zespołów Rockowych. Do wygrania 5000 zł oraz koncert LIVE w Polskim Radiu Białystok.
Zapraszamy wykonawców niezwiązanych kontraktem płytowym lub inną umową wydawniczą. Zgłoszenia wraz z nagraniem 3 utworów należy przesłać do 31 marca na adres: Spodki WOAK, ul. św. Rocha 14, 15-950 Białystok z dopiskiem "Rockowania" lub drogą elektroniczną: rockowania@woak.bialystok.pl 
Organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
Partner – Polskie Radio Białystok

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA 2017


Pierwszą nagrodę Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych "Rockowania 2016" zdobył zespół Stay Away, drugą - grupa Ostrov, a trzecie miejsce zajęło No Logo. Nagrodę specjalną przyznaną przez Polskie Radio Białystok (koncerty live na antenie) otrzymał laureat - Stay Away - oraz Alu Bambu Pikczu. Dziękujemy pozostałym finalistom: The BL Blues Band, Lupa i Othermind. W części koncertowej zagrały zespoły Bright Ophidia, Internal Quiet oraz Turbo.

 


ROCKOWANIA – wielki finał 22 października

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na finał Rockowań 2016. Siedmiu finalistów, wyłonionych spośród blisko 40 grup, zaprezentuje się 22 października podczas koncertu w Spodkach WOAK. O główną nagrodę wojewódzkiego przeglądu zespołów rockowych – 5000 złotych – powalczą zespoły: Alu Bambu Pikczu, Lupa, No Logo, Ostrov, Othermind, Stay Away oraz The BL Blues Band.
Przesłuchania rozpoczną się o godz. 15.00, a o godz. 19.00 na scenę wejdą goście specjalni: Bright Ophidia, Internal Quiet oraz gwiazda wieczoru – grupa Turbo.
Na przesłuchania konkursowe wstęp jest wolny, zaś bilety na część koncertową można kupić w obu siedzibach WOAK: przy ul. Kilińskiego 8 i św. Rocha 14 oraz przed imprezą.


Zmiana w Regulaminie: w części: Etap IV - Koncert Finałowy punkt 4 otrzymuje brzmienie "Z koncertu finałowego Jury (w składzie trzyosobowym, w tym: przedstawiciel WOAK w Białymstoku, przedstawiciel Radia Białystok, przedstawiciel zespołu zaproszonego, tzw. gwiazdy wieczoru) wytypuje kolejno: trzecie, drugie i pierwsze miejsce przeglądu oraz przyzna stosownie do miejsca nagrody finansowe oraz ewentualnie nagrody rzeczowe".  


 

GŁOSUJEMY NA OSTATNIEGO FINALISTĘ ROCKOWAŃ 2016!

 

Na naszym profilu facebookowym ruszyło głosowanie na ostatniego finalistę tegorocznego przeglądu. Wybieramy spośród zespołów, które odpadły w półfinałach, czyli Alternative Spiritual Jazz, FBI, Lupa i Within Mystery. Wygra ta grupa, której zdjęcie zbierze największą liczbę polubień i innych reakcji. Głosować można do 10 października do godz. 12.

AKTUALIZACJA: głosowanie wygrał zespół LUPA!


  

----------------------------------------------

 

PÓŁFINAŁ W ŁOMŻY

 

W łomżyńskim półfinale Rockowań rywalizowały zespoły Alu Bambu Pikczu, Alternative Spiritual Jazz ASJ, No Logo oraz The BL Blues Band. Jako gość specjalny zagrała grupa Rust .
Decyzją jury w składzie Cezary Mielko (przewodniczący, dyrektor WOAK Białystok), Paweł Wądołowski (Polskie Radio Białystok) i Michał Przybylski (zespół RusT) do finału weszły Alu Bambu Pikczu, No Logo i The Bl Blues Band.

 

-----------------------------------------------------

 

ZNAMY PIERWSZYCH FINALISTÓW!

Za nami półfinał Rockowań w Suwałkach. Jury, po wysłuchaniu sześciu grup (F.B.I., Lupa, Stay Away, Othermind, Within Mystery, Ostrov) do finału zakwalifikowało Stay Away, Othermind i Ostrov.

Gościem specjalnym koncertu w Suwałkach był zespół Corruption.

 

---------------------------------

 

ROCKOWANIA – półfinał w Suwałkach

Potężna dawka dobrego rocka czeka na wszystkich, którzy w sobotę, 17 września, przyjdą do suwalskiej Piwiarni Warki. Od godz. 17 zaprezentują się tam półfinaliści „Rockowań”, czyli przeglądu podlaskich zespołów rockowych, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 

Gaz Blues Grupa, F.B.I, Lupa, Stay Away, Othermind, Ostrov i Within Mystery – te grupy zagrają podczas suwalskiego półfinału. Oceniać je będzie jury w składzie Cezary Mielko (dyrektor WOAK w Białymstoku), Andrzej Bajguz (Radio Białystok) oraz wokalista Corruption – gościa specjalnego półfinału – Piotr „Anioł” Wącisz. Wybiorą oni trzy zespoły, które 22 października – obok grup zakwalifikowanych podczas drugiego, łomżyńskiego półfinału – wystąpią w finale Rockowań w Spodkach WOAK w Białymstoku.

Bilety na koncert w przedsprzedaży (15 zł) można do piątku, 16 września, kupić w Suwalskim Ośrodku Kultury, a w dniu koncertu (20 zł) – w Piwarni Warki przy ul. Chłodnej 2.

-----------------------------------

Goścmi półfinałów Rockowań będą zespoły Corruption i Rust, a podczas finału w Białymstoku zagrają Internal Quiet, Bright Ophidia i legendarna grupa Turbo! :)

 

------------------------------

Dodana została zakładka PÓŁFINALIŚCI, w której dowiecie się więcej o zespołach zakwalifikowanych do półfinałów peirwszej edycji Rockowań :) A te zbliżają się już wielkimi krokami - 17 września widzimy się w Suwałkach, a tydzien później w Łomży!

-------------------------------

W piątek odbyły się przedostatnie eliminacje w ramach tegorocznych Rockowań, tym razem w Hajnowskim Domu Kultury. Na scenie zagrały trzy grupy: Londyn ’70, Othermind oraz Kuba Rozpruwacz. Do półfinału została zakwalifikowana grupa Othermind. Przed nami jeszcze tylko jedne eliminacje – zapraszamy 17 czerwca do Sejn!


Za nami najliczniejsze przesłuchania w Ramach Rockowań – w Białymstoku. Przez trzy dni: 27-29 maja nasze Spodki rozbrzmiewały tym, co białostocki rock ma najlepszego do zaoferowania. Zgłosiło się 19 białostockich grup, a do zdobycia było tylko pięć miejsc w półfinale konkursu.
W piątek, 27 maja, usłyszeliśmy sześć zespołów: By The Way, Tharsys, Lupa, Stay Away, Stary Port Białystok i Desert Rose. Do półfinału jury w składzie Cezary Mielko (dyrektor WOAK), Marek Gąsiorowski (Radio Białystok) oraz Joanna Krukowska (instruktor WOAK) zakwalifikowało Stay Away oraz Lupę.
Dzień później, 28 maja, znów na scenie zagrało sześć grup. Tym razem były to Szept, Motór, Grupa Robocza, The Frosts, Abusement i Within Mystery. Jury – tym razem w składzie Cezary Mielko,  Marcin Kozłowski (Radio Białystok) i Joanna Krukowska – postawiło na deathmetalowe Within Mystery.
Ostatniego dnia białostockich eliminacji, 29 maja, zaprezentowało się siedem kapel: BandDziorni, Nosy, Alu Bambu Pikczu, Ken Lee, Holy Tram oraz Ostrov. Tego dnia obrady jury były najbardziej burzliwe, ale koniec końców Cezary Mielko, Andrzej Bajguz (Radio Białystok) i Joanna Krukowska doszli do porozumienia i wybrało zespoły Alu Bambu Pikczu i Ostrov.
Kolejne przesłuchania zaplanowane są w Hajnówce (10 czerwca) i Sejnach (17 czerwca). Półfinaliści wystąpią we wrześniu w Suwałkach (10 września) i Łomży (24 września), a wielki finał odbędzie się 22 października w Białymstoku.

 

Rockowania 2016 – eliminacje powiatowe Białystok

27 maja 2016 (piątek) od g. 18.00:
By The Way
Tharsys
Lupa
Stay Away
Stary Port Białystok
Desert Rose

28 maja 2016 (sobota) od g. 17.00:
Szept
Motór
Grupa Robocza
The Frosts
Abusement
Within Mystery

29 maja 2016 (niedziela) od g.17.00:
Band Dziorni
Nosy 
Alu Bambu Pikczu
Ken Lee 
Holy Tram
Roki
Ostrov

 

W powiecie kolneńskim 7 maja koncert odbył się w miejscowości Zabiele w Centrum Kultury Gminy Kolno. Zagrały dwa zespoły: Alternative Spiritual Jazz oraz Dożynkersi. Do półfinału zakwalifikowany został ASJ. W Łomży 8 maja w klubie Pop Art wystąpiły 3 zespoły: The BL Blues Band, FireWalk oraz Bohort. Po długich i trudnych obradach do półfinału zakwalifikowane zostały 2 zespoły: The BL Blues Band i FireWalk.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z eliminacji w Zabielu na stronie www.kolniak24.pl

Zdjęcia Marcina Kossakowskiego z eliminacji w Łomży


Aktualne terminy eliminacji powiatowych przeglądu ROCKOWANIA 2016:

 • 07.05. Kolno, świetlica CKGK w Zabielu, g.10.00
 • 08.05. Łomża, Klub MDK-DŚT PopArt g.19.00
 • 13.05. Sokółka, kawiarnia „LIRA” g.19.30
 • 14.05. Bielsk Podlaski, BDK g.17.00
 • 27,28,29.05. Białystok, WOAK Spodki (18.00; 17.00; 17.00)
 • 10.06. Hajnówka, HDK g.18.30
 • 17.06. Sejny, OK Sejny, g.17.00


18 KWIETNIA

Za nami pierwsze przesłuchania w ramach Rockowań 2016! Na pierwszy ogień poszło Szepietowo. Wystartowaliśmy 17 kwietnia w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury. O awans do kolejnego etapu walczyły dwa zespoły: Trema z Ciechanowca oraz Daddy Day Care z Wysokiego Mazowieckiego. Do półfinału przeglądu jury zakwalifikowało Tremę.

Kolejne przesłuchania odbędą się 23 kwietnia w Suwałkach! 

 

13 KWIETNIA

Lista zespołów zakwalifikowanych do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Rockowania 2016”:

 1. ABUSEMENT
 2. ALTERNATIVE SPIRITUAL JAZZ
 3. ALU BAMBU PIKCZU
 4. BAD FALCON
 5. BANDZIORNI
 6. BIFROST
 7. BOHORT
 8. BYTHEWAY
 9. DADDY DAY CARE
 10. DESERT ROSE
 11. DOŻYNKERSI
 12. F.B.I.
 13. FIREWALK
 14. FLOWER POWER
 15. GAZ BLUES GRUPA
 16. GRUPA_ROBOCZA
 17. HOLY TRAM
 18. KEN LEE
 19. KUBA ROZPRUWACZ
 20. LUPA
 21. MOTÓR
 22. NO LOGO
 23. NOSY
 24. OSTROV
 25. OTHERMIND
 26. ROKI
 27. STARE GLANY
 28. STARY PORT
 29. STAY AWAY
 30. SZEPT
 31. THARSYS
 32. THE BL BLUES BAND
 33. THE FROSTS
 34. THE POLANO
 35. TREMA
 36. WITHIN MYSTERY

 

[ powrót ]
Odwiedź nas!
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać nowe informacje