ROCKOWANIA 2017
Aktualności

 

„Rockowania 2017” czyli drugi Wojewódzki Przegląd Zespołów Rockowych. Do wygrania 5000 zł oraz koncert LIVE w Polskim Radiu Białystok.
Zapraszamy wykonawców niezwiązanych kontraktem płytowym lub inną umową wydawniczą. Zgłoszenia wraz z nagraniem 3 utworów należy przesłać do 31 marca na adres: Spodki WOAK, ul. św. Rocha 14, 15-950 Białystok z dopiskiem "Rockowania" lub drogą elektroniczną: rockowania@woak.bialystok.pl 
Organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
Partner – Polskie Radio Białystok

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA 2017


Pierwszą nagrodę Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych "Rockowania 2016" zdobył zespół Stay Away, drugą - grupa Ostrov, a trzecie miejsce zajęło No Logo. Nagrodę specjalną przyznaną przez Polskie Radio Białystok (koncerty live na antenie) otrzymał laureat - Stay Away - oraz Alu Bambu Pikczu. Dziękujemy pozostałym finalistom: The BL Blues Band, Lupa i Othermind. W części koncertowej zagrały zespoły Bright Ophidia, Internal Quiet oraz Turbo.

 


ROCKOWANIA – wielki finał 22 października

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na finał Rockowań 2016. Siedmiu finalistów, wyłonionych spośród blisko 40 grup, zaprezentuje się 22 października podczas koncertu w Spodkach WOAK. O główną nagrodę wojewódzkiego przeglądu zespołów rockowych – 5000 złotych – powalczą zespoły: Alu Bambu Pikczu, Lupa, No Logo, Ostrov, Othermind, Stay Away oraz The BL Blues Band.
Przesłuchania rozpoczną się o godz. 15.00, a o godz. 19.00 na scenę wejdą goście specjalni: Bright Ophidia, Internal Quiet oraz gwiazda wieczoru – grupa Turbo.
Na przesłuchania konkursowe wstęp jest wolny, zaś bilety na część koncertową można kupić w obu siedzibach WOAK: przy ul. Kilińskiego 8 i św. Rocha 14 oraz przed imprezą.


Zmiana w Regulaminie: w części: Etap IV - Koncert Finałowy punkt 4 otrzymuje brzmienie "Z koncertu finałowego Jury (w składzie trzyosobowym, w tym: przedstawiciel WOAK w Białymstoku, przedstawiciel Radia Białystok, przedstawiciel zespołu zaproszonego, tzw. gwiazdy wieczoru) wytypuje kolejno: trzecie, drugie i pierwsze miejsce przeglądu oraz przyzna stosownie do miejsca nagrody finansowe oraz ewentualnie nagrody rzeczowe".  


 

GŁOSUJEMY NA OSTATNIEGO FINALISTĘ ROCKOWAŃ 2016!

 

Na naszym profilu facebookowym ruszyło głosowanie na ostatniego finalistę tegorocznego przeglądu. Wybieramy spośród zespołów, które odpadły w półfinałach, czyli Alternative Spiritual Jazz, FBI, Lupa i Within Mystery. Wygra ta grupa, której zdjęcie zbierze największą liczbę polubień i innych reakcji. Głosować można do 10 października do godz. 12.

AKTUALIZACJA: głosowanie wygrał zespół LUPA!


  

----------------------------------------------

 

PÓŁFINAŁ W ŁOMŻY

 

W łomżyńskim półfinale Rockowań rywalizowały zespoły Alu Bambu Pikczu, Alternative Spiritual Jazz ASJ, No Logo oraz The BL Blues Band. Jako gość specjalny zagrała grupa Rust .
Decyzją jury w składzie Cezary Mielko (przewodniczący, dyrektor WOAK Białystok), Paweł Wądołowski (Polskie Radio Białystok) i Michał Przybylski (zespół RusT) do finału weszły Alu Bambu Pikczu, No Logo i The Bl Blues Band.

 

-----------------------------------------------------

 

ZNAMY PIERWSZYCH FINALISTÓW!

Za nami półfinał Rockowań w Suwałkach. Jury, po wysłuchaniu sześciu grup (F.B.I., Lupa, Stay Away, Othermind, Within Mystery, Ostrov) do finału zakwalifikowało Stay Away, Othermind i Ostrov.

Gościem specjalnym koncertu w Suwałkach był zespół Corruption.

 

---------------------------------

 

ROCKOWANIA – półfinał w Suwałkach

Potężna dawka dobrego rocka czeka na wszystkich, którzy w sobotę, 17 września, przyjdą do suwalskiej Piwiarni Warki. Od godz. 17 zaprezentują się tam półfinaliści „Rockowań”, czyli przeglądu podlaskich zespołów rockowych, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 

Gaz Blues Grupa, F.B.I, Lupa, Stay Away, Othermind, Ostrov i Within Mystery – te grupy zagrają podczas suwalskiego półfinału. Oceniać je będzie jury w składzie Cezary Mielko (dyrektor WOAK w Białymstoku), Andrzej Bajguz (Radio Białystok) oraz wokalista Corruption – gościa specjalnego półfinału – Piotr „Anioł” Wącisz. Wybiorą oni trzy zespoły, które 22 października – obok grup zakwalifikowanych podczas drugiego, łomżyńskiego półfinału – wystąpią w finale Rockowań w Spodkach WOAK w Białymstoku.

Bilety na koncert w przedsprzedaży (15 zł) można do piątku, 16 września, kupić w Suwalskim Ośrodku Kultury, a w dniu koncertu (20 zł) – w Piwarni Warki przy ul. Chłodnej 2.

-----------------------------------

Goścmi półfinałów Rockowań będą zespoły Corruption i Rust, a podczas finału w Białymstoku zagrają Internal Quiet, Bright Ophidia i legendarna grupa Turbo! :)

 

------------------------------

Dodana została zakładka PÓŁFINALIŚCI, w której dowiecie się więcej o zespołach zakwalifikowanych do półfinałów peirwszej edycji Rockowań :) A te zbliżają się już wielkimi krokami - 17 września widzimy się w Suwałkach, a tydzien później w Łomży!

-------------------------------

W piątek odbyły się przedostatnie eliminacje w ramach tegorocznych Rockowań, tym razem w Hajnowskim Domu Kultury. Na scenie zagrały trzy grupy: Londyn ’70, Othermind oraz Kuba Rozpruwacz. Do półfinału została zakwalifikowana grupa Othermind. Przed nami jeszcze tylko jedne eliminacje – zapraszamy 17 czerwca do Sejn!


Za nami najliczniejsze przesłuchania w Ramach Rockowań – w Białymstoku. Przez trzy dni: 27-29 maja nasze Spodki rozbrzmiewały tym, co białostocki rock ma najlepszego do zaoferowania. Zgłosiło się 19 białostockich grup, a do zdobycia było tylko pięć miejsc w półfinale konkursu.
W piątek, 27 maja, usłyszeliśmy sześć zespołów: By The Way, Tharsys, Lupa, Stay Away, Stary Port Białystok i Desert Rose. Do półfinału jury w składzie Cezary Mielko (dyrektor WOAK), Marek Gąsiorowski (Radio Białystok) oraz Joanna Krukowska (instruktor WOAK) zakwalifikowało Stay Away oraz Lupę.
Dzień później, 28 maja, znów na scenie zagrało sześć grup. Tym razem były to Szept, Motór, Grupa Robocza, The Frosts, Abusement i Within Mystery. Jury – tym razem w składzie Cezary Mielko,  Marcin Kozłowski (Radio Białystok) i Joanna Krukowska – postawiło na deathmetalowe Within Mystery.
Ostatniego dnia białostockich eliminacji, 29 maja, zaprezentowało się siedem kapel: BandDziorni, Nosy, Alu Bambu Pikczu, Ken Lee, Holy Tram oraz Ostrov. Tego dnia obrady jury były najbardziej burzliwe, ale koniec końców Cezary Mielko, Andrzej Bajguz (Radio Białystok) i Joanna Krukowska doszli do porozumienia i wybrało zespoły Alu Bambu Pikczu i Ostrov.
Kolejne przesłuchania zaplanowane są w Hajnówce (10 czerwca) i Sejnach (17 czerwca). Półfinaliści wystąpią we wrześniu w Suwałkach (10 września) i Łomży (24 września), a wielki finał odbędzie się 22 października w Białymstoku.

 

Rockowania 2016 – eliminacje powiatowe Białystok

27 maja 2016 (piątek) od g. 18.00:
By The Way
Tharsys
Lupa
Stay Away
Stary Port Białystok
Desert Rose

28 maja 2016 (sobota) od g. 17.00:
Szept
Motór
Grupa Robocza
The Frosts
Abusement
Within Mystery

29 maja 2016 (niedziela) od g.17.00:
Band Dziorni
Nosy 
Alu Bambu Pikczu
Ken Lee 
Holy Tram
Roki
Ostrov

 

W powiecie kolneńskim 7 maja koncert odbył się w miejscowości Zabiele w Centrum Kultury Gminy Kolno. Zagrały dwa zespoły: Alternative Spiritual Jazz oraz Dożynkersi. Do półfinału zakwalifikowany został ASJ. W Łomży 8 maja w klubie Pop Art wystąpiły 3 zespoły: The BL Blues Band, FireWalk oraz Bohort. Po długich i trudnych obradach do półfinału zakwalifikowane zostały 2 zespoły: The BL Blues Band i FireWalk.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z eliminacji w Zabielu na stronie www.kolniak24.pl

Zdjęcia Marcina Kossakowskiego z eliminacji w Łomży


Aktualne terminy eliminacji powiatowych przeglądu ROCKOWANIA 2016:

 • 07.05. Kolno, świetlica CKGK w Zabielu, g.10.00
 • 08.05. Łomża, Klub MDK-DŚT PopArt g.19.00
 • 13.05. Sokółka, kawiarnia „LIRA” g.19.30
 • 14.05. Bielsk Podlaski, BDK g.17.00
 • 27,28,29.05. Białystok, WOAK Spodki (18.00; 17.00; 17.00)
 • 10.06. Hajnówka, HDK g.18.30
 • 17.06. Sejny, OK Sejny, g.17.00


18 KWIETNIA

Za nami pierwsze przesłuchania w ramach Rockowań 2016! Na pierwszy ogień poszło Szepietowo. Wystartowaliśmy 17 kwietnia w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury. O awans do kolejnego etapu walczyły dwa zespoły: Trema z Ciechanowca oraz Daddy Day Care z Wysokiego Mazowieckiego. Do półfinału przeglądu jury zakwalifikowało Tremę.

Kolejne przesłuchania odbędą się 23 kwietnia w Suwałkach! 

 

13 KWIETNIA

Lista zespołów zakwalifikowanych do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Rockowania 2016”:

 1. ABUSEMENT
 2. ALTERNATIVE SPIRITUAL JAZZ
 3. ALU BAMBU PIKCZU
 4. BAD FALCON
 5. BANDZIORNI
 6. BIFROST
 7. BOHORT
 8. BYTHEWAY
 9. DADDY DAY CARE
 10. DESERT ROSE
 11. DOŻYNKERSI
 12. F.B.I.
 13. FIREWALK
 14. FLOWER POWER
 15. GAZ BLUES GRUPA
 16. GRUPA_ROBOCZA
 17. HOLY TRAM
 18. KEN LEE
 19. KUBA ROZPRUWACZ
 20. LUPA
 21. MOTÓR
 22. NO LOGO
 23. NOSY
 24. OSTROV
 25. OTHERMIND
 26. ROKI
 27. STARE GLANY
 28. STARY PORT
 29. STAY AWAY
 30. SZEPT
 31. THARSYS
 32. THE BL BLUES BAND
 33. THE FROSTS
 34. THE POLANO
 35. TREMA
 36. WITHIN MYSTERY

 

[ powrót ]
Odwiedź nas!
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać nowe informacje