ROCKOWANIA 2017
O Przeglądzie
Przegląd skierowany jest do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową (w tym: blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae itp.) Celem przeglądu jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocja wyróżniających się zespołów oraz popularyzacja szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Dzięki imprezie w całym województwie odbędzie się 17 koncertów skierowanych do młodzieży i osób dorosłych, dających szansę amatorskim zespołom muzycznym zaistnienia na scenie. Chodzi nam o pobudzenie środowiska muzycznego, dlatego też koncerty odbywać się będą w każdym powiecie, tak aby zespół z każdej gminy miał szansę zaprezentowania się na scenie. Dzięki organizacji koncertów w powiatach, uczestnicy nie będą musieli ponosić znacznych kosztów związanych z dojazdem na poszczególny koncert w ramach eliminacji.

Partnerzy:

14 instytucji kultury woj. podlaskiego oraz Polskie Radio Białystok 

Nagrody:
I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 2500 zł, III miejsce – 1000 zł.
Dodatkowo – Koncert Live w Polskim Radio Białystok

JURY:
Na etapie eliminacji powiatowych: dwóch przedstawicieli WOAK oraz wytypowana osoba z instytucji kultury, w której odbywa się przegląd. 
Na etapie półfinałów i finału: przedstawiciel WOAK, przedstawiciel PRB oraz przedstawiciel zespołu tzw. gwiazdy wieczoru.
[ powrót ]
Odwiedź nas!
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać nowe informacje