Karnawał Dance Fest 2019

Karnawał Dance Fest to bez wątpienia jeden z największych projektów tanecznych województwa podlaskiego i jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez tanecznych w Polsce. W dniach 15–17 lutego Białystok już po raz 27. będzie gościł setki tancerzy z całej Polski.

Uczestnicy Karnawału to osoby zróżnicowane zarówno pod względem wieku, jak i umiejętności – to dzieci, młodzież i dorośli, debiutanci i doświadczeni artyści. Łączy ich jedno: miłość do tańca, co doskonale da się odczuć na imprezie.

Każda edycja jest wyjątkowa, bo podczas każdej oglądamy świetne, premierowe choreografie zespołów z całej Polski – wyjaśnia Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, organizatora zawodów. – Co dla mnie szczególnie ważne, na Karnawale zawsze panuje świetna atmosfera. Wprawdzie są to zawody i czuć ducha rywalizacji, ale wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek i stopień zaawansowania technicznego, podchodzą do konkurentów z wielkim szacunkiem, bardzo pozytywnie i żywiołowo reagując na siebie nawzajem i gorąco oklaskując wszystkie występy.

Co roku tancerze oceniani są przez profesjonalne jury, złożone ze znanych i lubianych tancerzy, choreografów, nauczycieli. W tym roku zawody sędziować będą Anna Tomczak, Magdalena Brzozowska, Grzegorz Kuciak i Dariusz Bujnowski. Tradycją KDF-u jest już to, że w pierwszy dzień imprezy odbywają się warsztaty prowadzone przez jurorów. To świetna okazja dla tancerzy, by rozwijać umiejętności pod okiem swoich idoli.

Zespoły wytypowane przez jury zaprezentują się ostatniego dnia Karnawału w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Występ na tak dużej i profesjonalnej scenie i przez kilkusetosobową publicznością to zawsze duże przeżycie, zwłaszcza dla najmłodszych artystów.

Bilety na KDF będą dostępne od 4 lutego w obu siedzibach WOAK: przy ul. Kilińskiego 8 oraz w Spodkach, ul. św. Rocha 14, a także bezpośrednio przed zawodami. Szczegółowy program, ceny biletów, opisy kategorii itd. można znaleźć na stronie zawodów: www.karnawaldf.pl

PROGRAM:

15 lutego (WOAK Spodki ul. św. Rocha 14)
17.00–20.15 – warsztaty z jurorami

16 lutego (Zespół Szkół Rolniczych, ul. Suchowolca 26)
10.00–15.00 – eliminacje
ok. 20.00–22.00 – ogłoszenie wyników

17 lutego (Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1)
10.00–14.00 – koncert galowy, przyznanie nagród

JURY:

Anna Tomczak – tancerka, choreograf z 26-letnim doświadczeniem na scenie. Zaczynała w zespole Fasolki, była członkiem zawodowej grupy Volt. Finalistka „You Can Dance – Po prostu tańcz”. Specjalizuje się w stylach street'owych, czyli głównie w hip-hopie i wszelkich jego pochodnych, ale również mocno w tańcu nowoczesnym i jazzowym i współczesnym oraz typowym tańcu estradowym, scenicznym czy musicalowym. Stawia na wszechstronność taneczną, stąd otwartość na różne style. Bazuje na czuciu muzyki ciałem i emocjach.

Magdalena Brzozowska – performerka, choreografka, architekt, instruktor tańca i trener personalny. Uczestniczka wielu międzynarodowych festiwali i warsztatów, brała udział w licznych konwencjach i spektaklach na scenie krajowej i międzynarodowej. Zdobywając doświadczenie w różnych technikach tańca, szuka odpowiedzi na źródło ruchu jako narzędzia komunikacji międzyludzkiej. Związana od kilku lat z kontakt improwizacją, poszukuje prawdziwości i naturalności w ciele, „tu i teraz”.

Grzegorz Kuciak – tancerz, instruktor, choreograf. Założyciel Point Dance Studio. Związany z tańcem od 20 lat. Poznawał takie style jak - hip hop, popping, locking, new age, jazz-funk, taniec towarzyski i wiele innych. Od wielu lat współpracuje z ośrodkami kulturowymi i szkołami tańca w całej Polsce prowadząc warsztaty taneczne/ruchowe. Uwielbia tworzyć. Choreograf grup - West Point, No Point, Grupa 3.0 oraz BK Team z Łomży.

Dariusz Bujnowski – tancerz, instruktor tańca, choreograf. Od dziesiątego roku życia bierze udział w międzynarodowych warsztatach tanecznych prowadzonych przez znanych i cenionych światowych choreografów. Uczestnik wielu projektów tanecznych i telewizyjnych m.in. Opera „La Traviata” Izrael, The Voice of Poland, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, MTV EMA Pre-Party, Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Współpracuje z wieloma szkołami tanecznymi w całej Polsce i tancerzami prowadząc zajęcia oraz tworząc choreografie. Obecnie występuje na deskach Teatru Muzycznego „Rampa” w spektaklu „Oto Oliver Twist” razem z zespołem Teatru Muzycznego „Tintilo”.

[ powrót ]