Dożynki Wojewódzkie w Wigrach, zdjęcia

 

FOTOREPORTAŻ Z DOŻYNEK

WIDEOREPORTAŻ Z KONFERENCJI PRASOWEJ:

Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Suwalski, Wójt Gminy Suwałki, Fundacja Wigry Pro, Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają na Dożynki Wojewódzkie w Wigrach, które w tym roku odbędą się 26 sierpnia 2018 roku w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. 

– Samorząd województwa chce w ten sposób podziękować Bogu i rolnikom za tegoroczne plony – wyjaśnia marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński. – Rolnictwo i przemysł rolno-spożywczy jest główna gałęzią gospodarki, więc takie podziękowanie jest bardzo ważne, zwłaszcza w tym trudnym ze względu na suszę roku. 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zadbał o artystyczną oprawę uroczystości i przygotował program, który wiąże się z obrzędowością dożynkową i jednocześnie będzie bardzo atrakcyjny w odbiorze. Publiczność zobaczy między innymi koncerty zespołów ludowych z całego regionu, na przykład ze Starego Berezowa, Łupianki Starej, Zawyk, Suraża, Ogrodniczek, Płonki Kościelnej, Folwarków Małych, Studzianek, Puńska czy Koplan.

– Wystąpi też Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”, który w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia, a także Suwalszczyzna i gwiazda wieczoru: Klezmafour – zachęca Cezary Mielko, dyrektor WOAK. To będą dożynki prawdziwie wojewódzkie, na dodatek w tym pięknym miejscu, na terenie klasztoru wigierskiego. Szykuje się gratka dla sympatyków różnych kultur.

W programie zaplanowano także konkursy, wystawę płodów rolnych, pokazy sprzętu, prezentacje kulinarne czy obrzędy. Warto się wybrać w weekend do pięknych Wigier, zwłaszcza że wstęp na wydarzenie jest wolny.

 
FOTOREPORTAŻ Z KONFERENCJI PRASOWEJ:
[ powrót ]