LITERACKIE

Konkurs Literacki "Tutaj jestem"

UWAGA:  Termin nadsyłania prac został przedłużony do 22 października!

Ciągle jeszcze świętujemy fakt, że "Eteromanka" Szymona Teżewskiego, czyli książka, która zwyciężyła w poprzedniej edycji "Tutaj jestem", została nominowana do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego, ale nie zwalniamy tempa i ogłaszamy kolejną, ósmą już odsłonę naszego konkursu literackiego :)

Zasady się nie zmieniają: jak co roku dajemy możliwość wszystkim twórcom amatorom, na zrealizowanie swoich autorskich projektów wydawniczych. Nagrodę w konkursie stanowi wydanie w postaci książkowej jednej pracy wybranej przez komisję spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Zachęcamy do udziału zarówno piszących prozę, jak i poezję. 

Prace można przysyłać do 1 października 2017 r. Ogłoszenie wyników i przekazanie nagrody następuje po zakończeniu Konkursu, zgodnie z Regulaminem. 

Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o tematykę prac, ale musi ona w pośredni lub bezpośredni sposób dotyczyć życia na Podlasiu lub zawierać akcenty związane z województwem podlaskim (ten wymóg nie dotyczy autorów urodzonych lub mieszkających w naszym województwie).
Niech Was zainspirują słowa Michała Zabłockiego:

"Tutaj jestem, gdzie byłem
Gdzie się urodziłem
Tu się wychowałem
I tutaj zostałem

Mogłem jechać, wyjechać
I stąd się oddalić
Ale jednak zostałem
Z tymi, co zostali (...)”.

DOKUMENTY DO POBRANIA:
REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIA 

Szczegółowych informacji o konkursie udziela:
Dział Promocyjno-Edytorski WOAK
tel. 85 732-68-00
promocja@woak.bialystok.pl

[ powrót ]