„ETNOdesing po podlasku” / „Opowieść w wielu tonacjach”

 

„ETNOdesign po podlasku”

Fotoreportaż z wernisażu


Jak z potrzeby podtrzymania tradycji czerpać nie tylko przyjemność, ale także korzyści materialne i promować tradycyjne ludowe wzornictwo w bardzo praktycznym wymiarze odpowiada nowa wystawa w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku pt. „ETNOdesign po podlasku”.

Organizatorzy zaprosili do udziału blisko 30 lokalnych twórców, którzy w swoich pracach wykorzystują wzornictwo, bądź tradycyjne techniki, znane na Podlasiu.
Na wystawie można obejrzeć przedmioty użytkowe z drewna, papieru, skóry, zabawki na dawną modłę, biżuterię szydełkową, tekstylną, z filcu, ubrania zdobione nadrukami lub naturalnie barwione, oraz szkliwioną ceramikę, torby, torebki, designerski rower a nawet dywan wyprodukowany w znanej, białostockiej „Agnelli”.
 
Zapraszamy do galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK w Białymstoku, ul. Kilińskiego 8.
Wystawa będzie czynna do 16 listopada od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do18.00
 
Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl


 
 

„Opowieść w wielu tonacjach”

Fotoreportaż z wernisażu:


„Opowieść w wielu tonacjach”
 to tytuł nowej wystawy w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Powstała ona w ramach projektu „Eko-pracownia – cykl warsztatów artystycznych we wnętrzu i plenerze” kierowanego do artystów amatorów, współpracujących z WOAK profesjonalistów oraz licznej grupy instruktorów z domów kultury, warsztatów terapii zajęciowej oraz nauczycieli.

Prezentowane prace powstały na plenerze zorganizowanym w Ośrodku Leśnik III w Przewięzi, urokliwym podlaskim zakątku nad Jeziorem Białym, gdzie przyroda uspokaja skołatane rytmem życia nerwy, wyostrza zmysły i sprzyja twórczemu skupieniu. Na wystawie zaprezentowanych zostałoi 70 obrazów inspirowanych pejzażem, stworzonych przez 23 autorów z całej Polski. W większości są wykonane w technice olejnej, ale można zobaczyć też akwarele czy pastele.

Obrazy będzie można oglądać do 16 listopada.
Więcej informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK, tel. 85 740 37 15, galeria@woak.bialystok.pl.
 
[ powrót ]